PETSHOP
10623
Adet
₺99,50 KDV Dahil
₺115,50 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Hızlı Kargo
PETSHOP
Tükendi
10679
Adet
₺215,02 KDV Dahil
₺271,34 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
PETSHOP
Tükendi
10811
Adet
₺192,07 KDV Dahil
₺292,21 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
PETSHOP
Tükendi
10834
Adet
₺330,10 KDV Dahil
₺391,60 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
PETSHOP
Tükendi
15065
Adet
₺320,13 KDV Dahil
₺369,50 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo

 Yetişkin Köpek Maması

Yetişkin köpekler için mama seçmek için bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan en önemlisi mamanın içindeki protein miktarıdır. Yetişkin köpek maması içindeki protein miktarları, köpeğinizin sağlığını ve enerji miktarını belirler. Bu nedenle köpeğinizin ırkı ne olursa  olsun mamasının içinde mutlaka protein bulunmalıdır. Protein miktarı kadar mama içerisindeki yağ ve karbonhidrat oranının besleyici ve yeterli seviyede olması gerekir.

Yetişkin Köpekler Kaç Kez Mama Yerler?

Yetişkin köpeğinizin günde kaç kere ve ne ölçüde mama yemesi gerektiği de oldukça önemlidir. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi açısından vereceğiniz mama eğitimi de önemlidir. Köpeğinizi aşırı beslemek, ihtiyacından fazla mama vermek köpeğinizin sağlığını olumsuz etkileyecektir. Yetişkin köpeğiniz için en sağlıklı öğün sayısı günde birdir. Ancak bu sayı bazen az az verilmesi kaydıyla günde ikiye çıkarılabilir. Aslında en ideal olanı günde iki kez sabah ve akşam azar azar mama vermektir.

Öğün sayısının daha fazla olması sağlıklı olmaz. Ayrıca köpeğinizin çok yoğun aktivitede bulunduğu gün aşırı beslenmesi de doğru değildir, ağır gelebilir. Köpeğinizin kalp atışları çok hızlı atıyorsa o an mama vermek de doğru bir yol değildir.

Yetişkin Köpek Maması Modelleri

Günde iki kez azar azar vereceğiniz mamanın içindeki maddeler çok önem taşır. Yavru ya da yetişkin mamalarının içindeki besin değerleri birbirinden çok farklıdır. Aynı zamanda guru gıdalar ve konserveler de içindeki besin değerleri bakımından oldukça farklılık gösterir. Yetişkin köpek maması kategorisindeki mamaların içinde en yararlı olanları kalsiyum ve protein içerikli olanlardır.

Ancak mama içindeki kalsiyum miktarının çok fazla olması köpeğinizde kireçlenmeye olanak sağlayabilir. Bu nedenle mamanın içeriğinin doğru ayarlanması gerekir.

Yetişkin Köpek Maması Çeşitleri

Mama içerisindeki vitaminler, köpeklerin yaşlanma süresini uzatır. Ayrıca demir ve oksijen ihtiyacının karşılanmasına imkân verir. Tahıl miktarı da az olmalıdır. Küçük, orta ve büyük ırklardaki büyüme ve gelişim süreci birbirinden farklı olduğundan ihtiyaç duyacakları mamalar da farklılık da gösterecektir. Bu sebeple çok çeşitli köpek mamaları vardır. Küçük ırk köpekler 8,12 ay, orta ırktaki köpekler 12-18 ay, büyük ırktaki köpekler ise 18-24 ay arasında yetişkin seviyesine ulaşır. Bu bilgilere bakılarak mama seçimi yapılmalıdır. 

Yetişkin Köpek Maması Fiyatları

Mamaların içindeki katkı maddelerine ve besin değerlerine oranla mama fiyatlarında değişiklikler olabilir. Köpeğinizin yaşına ve ihtiyacına göre belirlediğiniz mama çeşidinde ve markasında fiyatlandırılmış ürünlerden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.