Yetişkin Kedi Mamaları

Kedi mamaları doyurucu olmasının yanında vitamin ve diğer ihtiyaçları karşılamaları için özel olarak üretilirler. Üretim şekilleri kedilerin, kilo, cinsiyet ve yaş bilgisine göre hazırlanır. Farklı besin  değerlerine ve farklı aromalara sahip birçok kedi maması modelleri vardır. Genç ve yavru kediler için yağ oranı ve proteini yüksek mamalar üretilir. Kedi mamalarının tamamı içerisinde çeşitli amino asitler, yağlar ve vitaminler bulundurur.

Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Kuru mama ve ıslak mama olarak iki şekilde üretilen kedi mamaları, farklı vitamin ve aromalara sahiptir. Genel olarak bu mamalar ısıya maruz bırakılarak ve yüksek basınca tutularak üretilir. Kuru mama çeşitlerinin ortalama % 10 gibi bir oranda nem barındırdığı bilinir. Bu mamalar piştikten sonra daha lezzetli olmaları için ve besin değerinin yükselmesi açısından mama üzerine vitaminler, proteinler ve yağlar eklenebilir.

Kedi mamalarının içinde bulunan Omega 3 ve Omega 6 içeren maddeler sayesinde kedi dostlarımızın, bağışıklık sistemi güçlenir ve enerji düzeyleri artar.

Yetişkin Kedi Mamaları Modelleri

Minik dostunuz artık yetişkinse  protein oranı genç ve bebek kedilere oranla daha yüksek ancak, yağ oranı ise daha küçük mamalar kullanılmalıdır. Kedinizin yaşına uygun olan mama seçimi yaptığınızda tüylerinin parlaklık kazandığını ve cildinin daha sağlıklı hale geldiğini de gözlemleyebilirsiniz.  Mama seçimi sindirim sorunları yaşanmaması ve eklem ve kemik sağlığı korunması açısından da oldukça önem taşır.

Yavru kedilere kıyasla yetişkin kediler üriner problemlerine daha çok yatkındır. Bu nedenle kedi maması modelleri arasında hem bu sorun ile ilgili hem de yaşanabilecek diğer sorunlarla ilgili kedinize özgü mama modeli seçilmelidir. Ayrıca kediniz oldukça ilerleyen yaşlardaysa böbrek problemlerine karşı da önlem alınması faydalı olur. Mama içeriğinde fosfat olması kedinizin böbreklerinde hasar oluşturabilir.

Kedi Maması Fiyatları

Kedi maması fiyatları ürün içeriğine, markasına ve gramajına göre değişkenlik gösterir. Bu anlamda almış olduğunuz mama üzerindeki kullanım talimatlarını dikkatle okumanız Yetişkin Kedi Mamaları için kedinize vermeniz gereken gramaj miktarına ve içerik bilgisine dikkat etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.