Yavru Köpek Maması 

İnsanlar geçmişten bu yana evlerini hayvanlara açmış ve yaşamlarına onlarla beraber devam etmişlerdir. Son yıllarda hayvan sahiplenme işi oldukça popüler olmaktadır. Sahiplenilen hayvanların başında yer alan ve onlarca yıl önce evcilleştirilen köpekler günümüzde insanların en yakın dostlarındandır. Köpekler tüylü yapıları ve sevimli görünüşleri ile insanların kalbini kolaylıkla kazanabilmektedir.

Köpek beslemek ve sahiplenmek isteyen insanların dikkat etmeleri gereken belli başlı noktalar bulunur. Bu noktaların en önemlisi ise onların beslenme şekilleridir. Köpekler cinslerine göre beslenme şekillerine ayrılırken yavru veya yetişkin olarak da birbirlerinden ayrılabilirler. Yavru köpek maması henüz 0-12 aylık olan köpekler için kullanılmalıdır ve bu onların gelişimleri için büyük rol oynar.

Yavru Köpek Maması Modelleri

Son yıllarda köpek bakımı yaparken oldukça önemli bir nokta olan beslenme işi köpekten köpeğe farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık neticesinde yavru köpek maması modelleri diğerlerinden ayrılır. Yavru köpek mamaları içeriğindeki besinlerden ötürü hayata yeni atılan yavru köpeklerin çok daha sağlıklı ve dayanıklı olmasını sağlar.

Bunun yanı sıra normal köpek mamalarına oranla daha az sert ve daha küçük olduğunu söylemek mümkündür. Yavru köpeklerin ağız ve diş yapıları baz alınarak üretilen bu mama çeşitleri onların sağlığı ve gelişimleri için önemlidir. 

Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Yavru köpek maması çeşitleri bir takım özellik ve aromalar ile birbirinden ayrılmaktadır. Bu aromaların başında yer alan kırmızı et, tavuk, hindi gibi aromalar köpeklerin yemekten en çok hoşlandığı besinler arasında yerini alır. Bunun yanı sıra yavru köpek mamaları marka bakımından da sınıflara ayrılır.

Bu markaların başında yer alan ve oldukça kaliteli olan Pro Plan, Hills, Royal Canin, ND yavru köpek mamaları güvenilirliği ile kendinden konuşturmaktadır. Kişilerin rahatlıkla tercih edebilecekleri bu mamalar pek çok yerden kolaylıkla temin edilebilir. 

Yavru Köpek Maması Fiyatları

Yavru köpek maması çeşitlerinde genel geçer bir fiyat vermek mümkün değildir. Pek çok markaya, aromaya ayrılan bu mamalar ayrı ayrı boyutlarda ve kilolarda bulunduklarında ötürü hemen hemen çoğu bütçeden insana hitap edebilmektedir.

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.