ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Yaşlı Köpek Maması 

Hayvan severlerin ve evinde hayvan bakanların en çok zorlandığı konulardan biri beslenmedir. Köpeklerin gelişiminde oldukça önemli olan beslenme şekli doğru yapılmadığı sürece faydalı olmayacaktır. Bu nedenle her dönemde özenli olunması gerekir. Çünkü beslenme zaruri bir ihtiyaçtır ve en doğru şekilde karşılanması gerekir. Yavru köpek döneminde ayrı yetişkin dönemde ayrı yerlere sahip olan mamaların seçilmesi ideal bir beslenme şekli olacaktır. Yaşlı köpekler içinde özel üretilen yaşlı köpek maması mevcuttur. 

Yaşlı Köpek Maması Modelleri 

Her köpeğin ihtiyacı olan beslenme şekli farklıdır. Bununla birlikte 7 yaşını doldurmuş köpekler yaşlı kategorisinde yer alırlar. Buda beslenme şekillerinin değişeceğine işarettir.  Kilo ve yaş durumuna bağlı olarak besleyici ve doyurucu mamalar tercih edilebilir. En sağlıklı ve doğal ürünlerden elde edilmiş bir ürün tercihi gayet makul bir seçim olacaktır. Sağlıklı bir evcil hayvan yetiştirmek için bu noktalara dikkat edilmesi gerekir. Yaş ve kuru olmak üzere iki çeşit mama seçeneği mevcuttur. 

Yaşlı Köpek Maması Çeşitleri 

Çünkü yaşın verdiği bir ağırlık ve sindirim problemleri söz konusudur. Yaşlı köpek maması seçeneklerinden faydalanılarak yeni bir beslenme şekli oluşturulabilir. Sindirim problemleri ile baş edebilecek mama seçenekleri mevcuttur. Yaşlı köpeklerin bu yaşlarda da enerjik ve aktif olmaları için besin değeri yüksek ve sağlıklı mamalar tercih edilebilir. Fazla kilo alımını önlemek için doyurucu fakat kalorisi az mamalar tercih edilmesi gerekir. Çok fazla mama seçeneği vardır. Yaşlı köpeklerin gelişimine dikkat ederek seçim yapılması gerekebilir. Kilosu veya herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığı gibi faktörlerde mama seçiminde önemli rol oynar.

Yaşlı Köpek Maması Fiyatları 

Yaşlı köpekler için sağlık durumlarına dikkat edilerek mama tercih edilirse yaşlı köpeklerin hem sağlığı kontrol edilecek hem de daha aktif ve enerjik olmaları sağlanacaktır. Bunun ile birlikte yaşlı köpek maması fiyatları ürün çeşitliliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ayrıca marka farkına, ürün içeriğine göre de değişkenlik gösterir. Piyasa da her bütçeye uygun yaşlı köpek maması bulmak mümkündür. Hatta indirim günleri takip edilerek en kaliteli ürünleri daha uygun fiyata mal etmek mümkündür. 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.