Streç Film Nedir?

Hava etkileşimini kesmek için malzemelerin sarılma amacıyla kullanılan malzemeye denmektedir. Streç film, aksesuarlarımızı korur ve zarar görmesini engeller. Yeni aldığımız ürünlerin üzerinde koruma bandı olarak görebiliriz. Boya malzemelerimizin kurumaması, boya yaparken kullandığımız fırçanın sertleşip birbirine yapışmaması için de streç film kullanılmaktadır. Evimizde birçok alanda kullandığımız streç film,  dolaplarımızın temiz kalması ve kirlendiğinde direk kaldırıp atabileceğimiz pratik bir araçtır.

Yemek tabaklarının aşırı yağlanma durumundan hoşlanmayanlar için streç film pratik bir çözümdür. Yemeklik et, kıyma gibi ürünlerin düzgün şekilde buzdolaplarımızda muhafaza edilmesi açısından kolaylık sağlar. Yemeklerimizin pişmesinde de yardımcı olabilmektedir. Marketlerde yeni gelen yüklü miktarda ürünler dağılmaması ve toplu durması için streç filme sarılır. Büyük çaplı fabrikalarda yine ağır veya hasar görecek ürünler, kaymaması veya zarar görmemesi için yine streç filme sarılır.

Neden Streç Film?

Streç film kullanırken streç filmin gergin olmasına dikkat edilmelidir. Gergin olmadığı halde streç film dolanır ve açılması zor olabilir. Hayatımızda birçok alanda kullanabileceğimiz pratik bir üründür. Streç  film yemeklerimizde olduğu gibi  bakım ürünlerinin dökülmemesi için de kullanılabilir.

Ayrıca meyvelerimizin taze kalması ve zarar görmemesi için muhafaza edilmede bize yardımcı olacaktır. Taşınırken eşyalarımızın korunması için, çatal-kaşık-bıçak setlerimizin çizilerek zarar görmemesi içinde kullanılabilir.

 
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.