ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Özel Irk Kedi Mamaları

İnsanoğlu pek çok yıl önce evcilleştirilen kedilerle yeri geldiğinde dostluk yapan kediler sevimli mizaçlarından ve eğlenceli hareketlerinden ötürü pek çok insanın kalbini fethetmeyi başarabilmiştir. Kedi sahiplerinin oldukça iyi bildiği gibi kedi bakımı yapmak dikkat ve emek isteyen bir iştir. Onların kumunu, mamasını, suyunu ayarlamak yegâne görevlerdendir. Özellikle cins kedilerde bu durum öne çıkar. Onlardaki sindirim sistemi ve daha pek çok faktör normal kedilerden farklı olduğundan ötürü özel ırk kedi mamaları adı altında üretilen mamalardan tüketmeleri gerekir.

Özel Irk Kedi Mamaları Modelleri

Özel ırk kedi mamaları pek çok kedinin yemesi gereken mamalardan oluşur. Bu mamaların başında yer alan ve günümüzde pek çok hayvan sahibinin satın aldığı Royal Canin mama markası içeriğinde hemen hemen tüm ırklardan kedilere uygun mama bulundurur. Royal Canan British Shorthair mamalar bu çeşitlerin başında yer alır. Gri tüylü British kediler için üretilen bu mama çeşidi genel olarak onların sindirim, boşaltım sistemi ve ağız, diş yapıları baz alınarak üretilmiştir. Bunun yanı sıra özel ırk kediler için mama seçimi yapılırken kedinin yavru olup olmamasına dikkat edilmelidir ve kedi yavruysa bu markaların Kitten seçenekleri tercih edilebilir.

Özel Irk Kedi Mamaları Çeşitleri

Özel ırk kedi mamaları arasında bulunan Royal Canin Persian veya Royal Canin Sphynx mamaları da Persian ve Sphynx cinsi kedilerin yiyebileceği mamalardandır. Persian kedileri çok tüylü Sphynx kedileri ise tüysüzdür. Diğerlerine nazaran daha hassas olan British kedilerin bu mamaları tüketmesi onların sağlıkları için oldukça önemlidir. Onların gerek tüy yapıları gerek deri yapıları gerekse iç organlarının sağlığı baz alınarak üretilen bu mamaların tüketilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Bunun yanı sıra pek çok faydası da bulunur.

Özel Irk Kedi Mamaları Fiyatları

Her kedi birbiriyle aynı olmadığından ötürü tüketmeleri gereken mamalar da birbiriyle aynı değildir. Cins kedilere uygun olarak üretilen Royal Canin gibi mama markaları kendilerini kanıtladığından ve kalitesini konuşturduğundan ötürü fiyat bakımından diğer mamalarla arasında fark vardır. Bu fark abartı miktarlarda değildir ve pek çok cins kedi sahibinin bütçesine uyum sağlayabilir.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.