Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Evlerimizde beslediğimiz en iyi arkadaşımız için mama seçerken onun sağlığını da önemsemek gereklidir. Özellikle kısırlaştırma yapılan kedilerde bir takım değişiklikler olur. Kaybettikleri tek şey üreme fonksiyonu olsa da, kediler hareketsizleşmeye başlar ve metabolizma yavaşlamaları görülebilir. Bu nedenle kolaylıkla kilo alan ve gittikçe oburlaşan kısırlaşmış bir kediniz olmasını istemiyorsanız, mama tercihinde de kısırlaştırılmış kedi maması seçmeniz daha doğru olacaktır. Bunun dışında kısırlaştırdığınız kedinizin cinsiyeti erkek ise  idrar yollarında bazı sorunlar oluşabilir. Özel mamalar ile vücut fonksiyonlarını dengeleyebileceğiniz kedinize eksiksiz ve dengeli bir beslenme olanağı da sunmuş olursunuz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Modelleri

Olası durumlar ile karşılaşmamak için ve üreme dönemlerinde asabiyeti çok yüksek olan patili dostunuzu kısırlaştırdıktan sonra ona daha iyi bakabilmek için mama konusunda da hassas davranmanız gerekir. Başarılı ameliyatından sonra tüy sağlığı, gözlerinin parlaklığı ve temel vücut fonksiyonları için onun zevkine uygun, kaliteli ve yeterli besin içeriği bulunan mama seçmeniz gerekir. Bu mamayı seçerken değişik miktarlarda alabilirsiniz. Kapalı ambalaj içerisinde satılan 1, 1.5, 2, 5, 10 ya da 15 kg paketler halindeki mamalardan istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Lezzet konusunda en iyi tercihi yapacak olan kedilerinizdir ancak bazen bu tüylü dostlarımız da yanlış kararlar verebiliyor. Veterinere danışarak da alacağınız kısırlaştırılmış kedi maması diğer mamalardan farklı olarak yüksek protein bulundurmalıdır. Bu protein ile evcil dostunuzda bulunan kas kütlesi korunarak yağa dönüşmesi engellenir. Yanlış mama ve hareketsizlik ile çok rahat bir şekilde kilo alabilecek olan kediniz, kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri ile kendini tok hissederek aşırı yemekten de uzak duracaktır. Balık olarak somonlu, hamsili olabilen bu mamalar, tavuklu hindili ve kuzu etli de olabiliyor. Düşük tahıllı seçeneği de bulunan bu kedi mamaları ile kedinizin kilosunu ve sağlığını koruyabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları

Piyasa üzerinde birçok çeşidi bulunan kısırlaştırılmış kedi maması fiyatları da farklıdır. Faklı kilogramlarda satılan bu mamaların, normal kedi mamalarından biraz daha yüksek fiyatlı olduğunu belirtmemizde fayda var.

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.