ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Tuvaletleri

Ev ortamında beslenen kediler, tuvaletlerini kuma yaparlar. Bu kumların konulabileceği kedilere özel kedi tuvaletleri mevcuttur. Kedi tuvaletinin konulacağı bölge önemlidir. Mümkünse kedinin düşmeyeceği, güvenliği olan bir kapalı balkona konulabilir. Burada havalandırma menfezi olması tercih edilmelidir.

Balkon müsait değilse, banyonun bir köşesine konulabilir. Burada da havalandırmaya özen gösterilmeli. Kedi tuvaletleri, kedinin büyüklüğüne göre tercih edilmeli. Çok küçük bir tuvalet, kedinin tuvaletini yapmasını ve temizliğini zorlaştırır. Kedi tuvaletleri satın alınırken, elekli bir kum küreği de almak şarttır.

Çünkü kedi kumları temizlenirken, bu küreğe kesinlikle ihtiyaç vardır. Kedini sağlığı ve hijyeni açısından, tuvalet kabının temizliği çok önemlidir.  Günlük temizlik mümkünse günde iki kez yapılmalıdır. Ayrıca haftada bir kez tuvalet kabı içerisindeki kum yenisi ile değiştirmelidir. Yeni kum konulmadan önce tuvalet kabı, çamaşır suyu ile dezenfekte edilip kurulanmalıdır. Temizliğe dikkat edilmediği takdirde, eve koku yayılacak ve hijyen sağlanamayacaktır. 

Kedi Tuvaletleri Çeşitleri 

Her kedi ve kedi sahibinin seçimine uygun onlarca çeşit kedi tuvaleti vardır. Plastik malzemeden üretilmiş olan kedi tuvaletleri farklı boyut ve modeldedir. Kedilerin rahatlıkla özel ihtiyaçlarını görebilecekleri bu ürünler son derece sağlam materyallerden tasarlanırlar.

Kedi Tuvaletleri Modelleri 

Kedi Tuvaletleri kapalı ve açık modeller olarak tasarlanmıştır. Açık olanlar, dikdörtgen, kare, yuvarlak ya da oval biçimdedir. Plastik malzemeden yapılmıştır. Daha çok yavru kediler için tercih edilir. Kapalı kedi tuvaletleri ise, yine kare, yuvarlak ya da dikdörtgendir. Plastik malzemeden üretilmiştir. Kapalı tuvaletlerin en büyük avantajı kedi kakasının görülmemesidir. Bu tuvaletlerin üst kısmında havalandırma menfezi de bulunur. Kedi yavru olmaktan çıkıp yetişkin bir kedi olmaya başladığında tercih edilmelidir. Bunlardan başka bir de otomatik kedi tuvaletleri mevcuttur. Bu tuvaletler, elektrik ve su sistemine bağlı çalışır. Kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahiptir. 

Kedi Tuvaletleri Fiyatları

Fiyatlar modeline göre değişir. En uygun fiyatlı olanları açık kedi tuvaletleridir.  Kapalı kedi tuvaletleri ise, biraz daha yüksek fiyatlıdır. En kullanışlı model, kapalı kedi tuvaletidir. En pahalı olan ise, otomatik kedi tuvaletidir. Kedi sahipleri kendi bütçelerine ve kedilerine uygun bir kedi tuvalet kabını sitemizden güvenle satın alabilirler.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.