ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Tırmalamaları

Kediler doğası gereği tırnaklarını bir yere tırmalama suretiyle törpüler. Bu hareket onların çok hoşuna giden bir harekettir. Bu nedenle evde beslenen kedi için mutlaka bir tırmalama tahtası bulundurulmalı. Aksi takdirde bu sevimli canlılar halılara koltuklara mobilyalara zarar verebilir. Kedi tırmalama tahtasının önemi kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Zaten kedinin en sevdiği oyuncaklarından biri olacaktır. Böylece evdeki eşyalar zarar görmekten kurtulacaktır. Bu nedenle kedi tırmalamaları önemli bir üründür.

Kedi Tırmalamaları Modelleri 

Birçok farklı modelde kedi tırmalama tahtaları mevcuttur bunların yere yapışan halı şeklinde olanları vardır. Bu modelin üzerinde kedinin kendini kaşıyabilmesi için de bir aparat bulunur. Yere yapışan bu model sonrasında çıkarıldığında yerde iz bırakmaz. Kedi tırmalama tahtalarında en çok tercih edilen model jüt iple yapılmış olan modeldir.

Bu modeller, kare bir ahşabın üzerine ahşap bir çubuk kondurularak ve çubuğun etrafı jüt iple sarılarak yapılmıştır. Bazı tırmalama tahtası modelleri ise kapı pervazına, duvar köşelerine monte edilir. Kedilerin severek kullandığı bir üründür. Birkaç kat olan kedi tırmalama tahtası modelleri vardır. Bunlar kedinin hem oyun oynayabileceği bir alan yaratır hem de tırmalama tahtası görevi üstlenir.

Kedi Tırmalamaları Çeşitleri

Kedi evi şeklinde olan tırmalama tahtaları da vardır. Bu modeller oldukça konforlu tırmalama tahtası modelleridir. Kedi içerisinde hem uyuyabilir, hem dış kısmında bulunan oyuncaklar ile oyun oynayabilir. Hem de yan tarafında bulunan tırmalama görevi gören aparat ile tırnaklarını törpüleyebilir. Bütün bu tırmalama tahtası modelleri oldukça dekoratif görünüme sahiptir. Ev dekorasyonuna uyum sağlar. 

İstenilen renkte ve modelde  kedi tırmalamaları  bulunabilir. Kedi tırmalama tahtasının boyutunun kedinin boyuna yaşına ve kilosuna göre tercih edilmesi gerekir Örneğin büyük bir kedi ufak bir tırmalama tahtasını rahat bir şekilde kullanamaz. Bu da kedinin halılara koltuklara ve mobilyalara yönelmesine neden olur. 

Kedi Tırmalamaları Fiyatları

Kedi tırmalamaları,  boyutuna şekline ve kullanılan malzemeye göre fiyatta değişkenlik gösterir. Her ihtiyaca ve bütçeye yönelik kedi tırmalama tahtası bulmak oldukça kolaydır. Sitemizden farklı fiyatlarda kedi tırmalama ürünlerini temin edebilirsiniz.

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.