ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Tarakları Ve Fırçaları

Kediler temizlik konusunda çok dikkatli hayvanlardır. Normalde tüylerini kendileri yalayarak temizlerler. Ancak sahibi tarafından da türlerinin fırçalanması onları çok mutlu eder. Bu durumda kedi tarakları ve fırçaları devreye girer. Günde maksimum 2 kez taranması ve fırçalanması idealidir. Özellikle uzun tüylü kedilerin bakımı için taranıp fırçalamak önem taşır. Tüyleri taranan bir kedi etrafa çok daha az tüy dökecektir.

Bunu gözle görülür derecede fark etmek mümkündür Ayrıca taranıp fırçalanmış tüyler daha sağlıklı ve parlak görünür. Pofuduk bir kediniz olur. Çünkü taranma ve fırçalanma sırasında, zayıf ve cansız tüyler dökülecektir. Fırçalama süresi 10 dakikadan fazla sürmemelidir. Aksi takdirde kedinin canı yanar. Ayrıca uzun süre taranmayan kedinin derisi hava almaz ve bu da kötü kokuya neden olur. Kedinin tüylerinin taranıp fırçalanması bu sorunu tamamen ortadan kaldırır.

Güzel kokan bir kediniz olur. Kedinin fırçalanmasının bir diğer avantajı ise tüylerin arasına gizlenen parazitlerin kontrol altına alınmasıdır. Bu şekilde emen fark edilen parazitler, veteriner hekim yardımı ile ortadan kaldırılır.

Kedi Tarakları Ve Fırçaları Çeşitleri

Kediyi henüz yavru iken taranmaya alıştırmak en iyisi olacaktır. Fırçalanma esnasında kedi, aynı zamanda masaj hissini de yaşayacak ve büyük keyif alacaktır. Her kedinin cinsine ve büyüklüğüne göre kedi tarakları ve fırçaları mevcuttur. Eldiven tipi olanları, ahşap saplı plastik saplı ve metal saplı olanları vardır.

Kedi Tarakları Ve Fırçaları Modelleri

Eldiven tipi olan kedi tarakları kedi sahibinin eline geçirip kediyi fırçalayabileceği türdendir. Kısa tüylü kediler için kısa kıllı taraklar ve fırçalar tercih edilmelidir. Uzun tüylü kediler için de uzun kıllı taraklar ve fırçalar seçilmeli. Yavru kediler içinse yavru kedilere özel hassas fırçalar tercih edilmeli. Yavru kediler taranırken biraz daha hassas ve nazik olunmalı. Kedinin derisine çok fazla baskı yapılmamalıdır.

Kedi Tarakları Ve Fırçaları Fiyatları

Kedi tarakları ve fırçaları üretildiği malzemeye ve modeline göre fiyatta değişkenlik gösterir. Her kedinin türüne uygun ve kıl yapısına uygun bir kedi tarağı mutlaka mevcuttur. İstenilen renkte ve modelde kedi tarağını sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.