ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Mama ve Su Kapları

Evlerde beslenen kediler için kedi mama ve su kapları  temel ihtiyaçtır. Mama ve su kapılarının birçok farklı materyalden yapılmış olanları mevcuttur. Mama ve su kabının yeterli büyüklükte olması gerekir. Mama kaplarının olması gerekenden büyük ya da küçük olmamasına özen gösterilmelidir. Kedinin günlük yiyeceği miktar olan mamayı alabilecek büyüklükte olması önerilir.

Ayrıca bu kapların kolay temizlenebilir olmasına özen gösterilmelidir. Günlük temizliği aksatmamaya dikkat etmelidir. Bu kedinin özellikle böbrek sağlığı açısından oldukça önemli konudur. Kedi mama ve su kapları temizlenirken mutfaklarda kullanılan bulaşık deterjanları kullanılabilir. Sonrasında bolca durulanmalıdır. 

Kedi Mama ve Su Kapları Modelleri

Birçok model renk ve materyalde kedi mama ve su kapları  mevcuttur. İkisi yan yana konumlandırılmış tek parça halinde mama ve su kapları vardır. Ayrı ayrı olarak da satılan mama ve su kapları vardır. Bunlar plastik, seramik, metal ya da ahşaptan üretilmiştir.

Tek parça halinde yan yana olan mama ve su kaplarının kullanımı çok ergonomik olmayabilir. Çünkü bazı kediler mama yerken mamayı suyun içerisine düşürebiliyor. Bu da bakteri üremesine sebebiyet verir. Mama kaplarının ayrı ayrı birbirinden yarım metre mesafeli konulması daha uygun olur.

Kedi Mama ve Su Kapları Çeşitleri

Otomatik mama ve su kapları da vardır. Bu otomatik kaplar belli saatlerde alt kısımda bulunan hazneye mama döker. Bu şekilde kedinin gereğinden fazla beslenmesi önlenmiş olur. Özellikle obeziteye yağdığını kediler için otomatik mama ve su kapları tercih edilebilir. Ayrıca evde yalnız kalan kediler için de uygundur.

Kedi Mama ve Su Kapları Fiyatları

Kedi mama ve su kapları boyutlarına göre ve kullanılan materyale göre fiyatta değişkenlik gösterir. En uygun olanları plastik ve metal kaplardır. Seramik ve ahşap kaplar biraz daha maliyetlidir. Ayrıca  bu mama ve su kapları için tasarlanmış olan hafif yüksek stantlar bulunur.

Bunlar mama kaplarının yerde durmasını önler. Kedinin boyuna göre tasarlanmıştır. İstenildiği takdirde bu stantlar da  alınabilir. Otomatik kaplar ise oldukça yüksek fiyatlıdır. Kedisinin ve kendisinin rahatını düşünenler tercih edebilir.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.