ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Kumu

Kediler tuvaletlerini kuma yapan canlılardır. Asla kumdan başka bir yere tuvaletlerini yapmazlar. Tuvaletlerini kuma yaptıktan sonra patileriyle gömerler. Evde beslenen kediler için özel tip kedi kedi kumu mevcuttur. Asla dışarıdan getirilen inşaat kumu türü kumlar ya da toprak kullanılmamalıdır. Bu tür kumlar bakteri üremesine ve kokuya neden olur.

Kedi Kumu Seçimi

Kalitesiz kumlar kedide parazit oluşumuna yol açar. Kedinin böbrek sağlığı açısından çok tehlikelidir. Böbrek sağlığı bozulan bir kedi çişini her bulduğu yere yapar. Çünkü idrar yolu iltihaplanması ve yanma oluşur. Ayrıca parazit de oluşur. Parazit önlenemediği  takdirde çok ciddi sonuçlara yol açar. Aynı zamanda kediye özel kedi kumu kullanılmadığında insan sağlığı da tehlikeye girer. Çünkü evde çok fazla bakteri ve mikrop oluşacaktır. Bu nedenle mutlaka kediye özel kedi kumu kullanılmalıdır.

Kedi Kumu Çeşitleri 

Topaklaşan kedi kumu, plastik kedi kumu ve doğal talaştan üretilmiş kedi kumları mevcuttur. Topaklaşan kedi kumu adından da anlaşılabileceği gibi kedi tuvaletini yaptıktan sonra sıvıyı topak haline dönüştürür. Plastik kedi kumu ise sıvıyı kum kabının alt kısmına iletir. Ve üstte kalan plastikler kokuyu önler. Topaklaşan kedi kumuna göre ömrü daha uzundur.

Doğal talaştan üretilmiş olan kedi kumları en sağlıklı kedi kumudur. Fiyatı diğerlerine göre biraz daha yüksektir ancak kedi sağlığı açısından en iyisidir. Özellikle topaklaşan kedi kumlarında kokulu olanları mevcuttur. Bunlar beyaz sabun kokusu, portakal kokusu, lavanta kokusudur. Her ne kadar kedi kumu çok kaliteli olsa da, sık sık temizlenmediğinde muhakkak koku yapacaktır. Hem kedi hem insan sağlığı açısından oldukça riskli bir durumdur. Bu nedenle haftada bir kez kumun tamamen değiştirilmesi gerekir. Her gün de, günlük temizlik muhakkak yapılmalıdır. 

Kedi Kumu Fiyatları

Kedi kumları çeşidine ve kilosuna göre fiyatta değişkenlik gösterir. 3-5 ya da 10 kiloluk paketlerde satılır. En uygun fiyatlı olanları topaklaşan kedi kumlarıdır. Plastik kedi kumları biraz daha yüksek fiyatlıdır. En yüksek fiyatlı olan kedi kumu ise doğal talaştan üretilmiş kedi kumudur. Bu seçenekler arasında, her bütçeye ve her kediye uygun bir kedi kumu mevcuttur. Sitemizden kedi kumu temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.