ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Kıyafetleri

Kedi kıyafetleri köpek kıyafetleri kadar olmasa da çeşitli modelleriyle kedi severlerin beğenisine sunulmaya devam ediyor. Kedilere özel yapılan kedi elbiseleri, kedi gömlekleri, kedi kostümleri kedi şapkaları, kedi ayakkabıları veya kedi bereleri oldukça ilgi çekici görülüyor.

Kediler Giyinmeye İhtiyaç Duyar mı?                                                     

Kediler üzerine giydikleri her giysiye biraz hassas yaklaşırlar. Özellikle ev içerisinde devamlı tüylerini yalayarak temizliklerini yapma ihtiyacı hissettiklerinden dolayı üzerlerindeki giysilerden rahatsızlık duymaları çok normaldir. Kediler sıcak ortamlarda gölgelere ya da daha soğuk yerlere, soğuk ortamlarda ise sıcak noktalara gittiklerinden dolayı vücut ısılarını düzenleyerek giysiye ihtiyaç duymazlar.

Evcil olan kedilerin gündüzleri aşırı sıcak ortamlar ve geceleri aşırı soğuk ortamların olduğu Orta Doğudaki çöllerden ya da Avrupa bölgeleri gibi aşırı dondurucu kışların yaşandığı bölgelerden gelmesi bu yüzdendir. Bu sebeplerde kediler biz insanlara oranla aşırı sıcak ve aşırı soğuk bölgelere karşı oldukça dayanıklıdır.  Kedinize kıyafet seçerken bu noktaları unutmamalısınız.

Kedi Kıyafetleri Modelleri

Tüysüz kediler, tüyleri kısa kediler ya da bakım ihtiyacı yaşayan kediler için kedi kıyafetleri çok kullanışlı ve yararlı bir giysi olabilir. Sfenks ırklarına ait üç cinsten biri olan kedi tiplerinin cilt yapıları oldukça hassastır. Bu cinsler için kışın üşümemeleri için elbiseler giydirmek yararlı olabilir. Hassas cilt yapılarından dolayı , bakımlarını tam yaparak yumuşak elbiseler giydirmeyi tercih etmelisiniz. Kedi kıyafetleri çok geniş bir alternatif sunar.

Kedi Kıyafetleri Çeşitleri

Kedi giysileri aslında süs olarak değil ihtiyaç olarak gerekebilir. Kedileriniz eğer rahatsa süs kıyafetleri giydirmenizde de herhangi bir sakınca yoktur. Kedi elbiseleri modellerinin bazen köpekler için de kullanıldığını görebiliriz.  Kedinize kıyafet seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey kedinizin cildini tahriş etmemesi. Bunun için de kaliteli bir kumaş seçmelisiniz. Ayrıca kediniz aldığınız bu elbiseyi giymek istemezse onu zorlamamalısınız.

Kedi kıyafetlerinde alternatif olarak farklı seçenekler de vardır. Örneğin kediniz ameliyat olduysa, kısırlaştırılma operasyonu geçirdiyse, kedinizi o bölgeyi yalamaması ve o bölgeye temas etmemesi gerekir. Mikrop kapmasını önlemek için özel kedi kıyafetleri seçilebilir. Ayrıca kediler için çeşitli kostümler, yelekler, yılbaşı özel kostümleri, şapkaları gibi pek çok model vardır.

Kedi Kıyafetleri Fiyatları

Kedinize alacağınız kıyafetin fiyatı, kumaşa, özelliklerine ve modeline ve markasına göre değişiklik gösterecektir.

 

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.