Ekonomi
9786051710723
Adet
₺78,81
Ekonomi
9786050821789
Adet
₺61,67
Ekonomi
9786050825220
Adet
₺32,89
Ekonomi
9786052137307
Adet
₺36,18

Ekonomi

Ekonomi insanların yaşamı boyunca ihtiyaçlarını karşılama adına yaptıkları her türlü faaliyetleri içerir. Üretim, tüketim, ticaret, dağıtım, ithalat ve ihracattan oluşan bir nevi insan etkinliğidir. Bu kavram ‘okia’ ve ‘nomos’ köklerinden gelir, ev yönetimi anlamındadır. Bütün meslekler, kuruluşlar ve daha pek çok etken ekonomiye katkıda bulunur. Bu alan içerisinde birincil, ikincil ve üçüncül olmak üzere üç sektör bulunur. Tarih boyunca toplumlar etkileşim halinde olmuşlar ve böylelikle bu alan da gelişim göstermiştir. Günümüzdeki anlam itibariyle ilk ekonomiyi oluşturan Babilliler ve komşu şehir devletleridir. 

Ekonomi Kitapları Nelerdir?

Ekonomi alanında yazılan birçok kitap vardır. Bu kitaplar kolay ve anlaşılır bir anlatıma sahiptir. Dolayısıyla okuyan her bireyin kolaylıkla anlayabilecek olduğu eserlerdir. Nitekim başucu kitap görevi üstlenen bu kitaplara, Türkiye Ekonomisi- Mahfi Eğilmez, Ekonominin Temelleri-Mahfi Eğilmez, Borsa’da Tek Başına-Peter Lynch, Akıllı Yatırımcı- Robert G. Hagstrom örnek verilebilir. Pek çok kategoriye ayrılmış bu kitapların amacı insana başta parasal anlamda olmak üzere çeşitli konularda bilgiler aşılar.

Ekonomi Kitapları Çeşitleri

Ekonomi bireyin hayatında her zaman yer etmiş ve popüleriterliğini korumuş bir faktördür. Harcanan paralar, yapmış olunan yatırımlar ve daha pek çok konu bu alan içerisinde incelenebilir. Konu kadrosu ve inceleme alanı bu kadar geniş olduğundan kitap basımı ve kitap çeşitliliği de o denli fazladır. Bu türdeki kitaplar liberalizm, sosyalizm, anarşizm, faşizm, emperyalizm, kapitalizm, komünizm içerikli olabilir. İçeriğin fazla ve birbirleriyle bağlantılı olması yazılmış olan bu kitapların çeşitliliğini de artırır. O nedenle bu alandaki kitaplar bir diğer içeriğin nedeni ya da sonucu gibi düşünülebilir.

Ekonomi Kitapları Fiyatları

Bu alanda kendini geliştirme amacıyla edinilen pek çok kitap vardır. Ekonomik anlamda satışa sunulan bu ürünler çeşitli mağazalardan, kitap satış merkezlerinden, kütüphanelerden veyahut online kitap sitelerinden temin edilebilir. Hemen hemen her yerde ulaşılabilir olan kitapların fiyatları ise içeriği ve basılan yayın evine göre değişkenlik gösterir. Online sitelerden temin edilen kitaplar her bölgeye ortalama 2-3 iş günü içinde gönderilir. Oldukça uygun maliyetlere satılan bu kitaplara talep fazladır.

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.