El Dezenfektanlı Bileklik
Dezenfektanlı bileklik 4 'lü ( Kırmızı, Mavi, Sarı, Pembe )
PAC2020070212
ADET
₺65,50 KDV Dahil
₺88,00 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
El Dezenfektanlı Bileklik

El Dezenfektan Hijyen Bilekliği

PAC05102020001
ADET
₺17,90 KDV Dahil
₺25,50 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
El Dezenfektan Aparatı
Tükendi
Flosoft El Dezenfektan Aparatı 1000 ML. F295
PAC2020070611
ADET
₺37,50 KDV Dahil
₺60,90 KDV Dahil
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
El Dezenfektan Aparatı
Tükendi
Flosoft El Dezenfektan Aparatı Püskürtmeli 2000 ML. F200
PAC2020070612
ADET
₺69,90 KDV Dahil
₺89,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
El Dezenfektan Aparatı
Tükendi
Flosoft Kilitli El Dezenfektan Aparatı 1000 ML F191
PAC2020070613
ADET
₺55,90 KDV Dahil
₺80,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
El Dezenfektan Aparatı
Tükendi
Flosoft Fotoselli Sıvı Sabunluk ve Dezenfektan Verici 1000 ml. F052
PAC2020070614
ADET
₺329,00 KDV Dahil
₺390,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Hızlı Kargo

Dezenfektanlar

Yüzeyde oluşan mikrop ve virüs gibi zararlı oluşumların yok edilmesinde rol oynayan ürünlere dezenfektanlar denir. Bazı bakteriler çok büyük bir direnç gösterdikleri için dezenfektana karşı duyarlı olmayıp uzun süre yüzey üzerinde yaşama şansı gösterebilir. El için üretilen dezenfektan olduğu gibi yüzeyler için üretilen dezenfektanlar da mevcuttur. Bu ürünleri hayatımıza dâhil ederek hastalanma gibi riskleri en aza indirmek amaçlanır.

Tam hijyen sağlayan dezenfektan ürünleri hiçbir şekilde insanlarda zarar vermeyecek içerikler ile üretilmiş olmak zorundadır. El ya da yüzey dışında ağız yolu ile alımı durumunda insanlar için son derece zararlı etki yaratması söz konusu oluyor. Yüzey  temizliği ve hijyeni açısından tercih edilen dezenfektan ürünleri hiçbir şekilde yüzeye hasar bırakmadan, aşındırma yapmadan temizlik sağlamalıdır.

Zararlı etkileri göz ardı edilmeden kullanımı doğru bir şekilde yapılmalıdır. Son zamanlarda korona virüs hastalığının ortaya çıkması ile dezenfektan kullanımı çok büyük bir artış gösterdi.  Özellikle toplu taşıma araçları gibi çok fazla insanın bir arada bulunduğu yerler ile temas etme durumunda dezenfektan kullanımı son derece önemlidir.


Dezenfektan Ne İşe Yarar?

Dezenfektanlar yüzey ve el hijyeni olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların temas ettiği alanları dezenfekte etmek için bu ürünler tercih ediliyor. Hastalıklı durumunların yayılma göstermesini engellemenin en iyi yolu da çok fazla kişinin temas ettiği yüzeyleri dezenfekte etmek ile mümkün oluyor. Ellerin dezenfekte edilmesi de son derece önemli bir husus oluyor.

Özellikle elimiz pek çok yüzey ile temas etmesinden kaynaklı olarak yüzeylerden mikroplar barındırıyor. Bu mikroplar insanların havalanması ile sonuçlanıyor. Dezenfektan kullanımı ile bu durumu sona erdirmek mümkün oluyor. Dezenfektan içerisinde yer alan maddeler ile bakteri ve mikrop üzerinde etkili olup hücre duvarlarını tahrip ederler. Bu şekilde bir süre sonra mikroplar tamamen yok olmaya başlar.


Dezenfektanlar Hangi Durumda Kullanılır?

Yaşadığımız alanlarda, yolda, toplu taşıma araçlarında, çeşitli restoranlarda ve okul gibi alanlarda çok sayıda mikrop ve bakteri durumu söz konusudur. Dezenfektanlar bu gibi yerlerde insan sağlığını korumak amacı ile kullanılır. Mikrop ve bakterilerin çoğu zararsız olsa da bazıları son derece zararlı olup insanları hastalık durumuna sürüklüyor.

Bu hastalıklardan bazıları ise ölümle sonuçlanıyor. Hastalık ve ölüm gibi sonuçlar ile karşılaşmamak adına mutlaka düzenli dezenfektan kullanımı gerekiyor. Hasta olan kişilerin de dezenfektan kullanımına özen göstermesi gerekir. Kendi hastalığını diğer insanlara bulaştırmamak için ellerini ve etrafını dezenfektan ile sürekli dezenfekte etmesi gerekir. Dezenfektan alışverişini sitemizden güvenle yapabilirsiniz. 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.