Ders Kitapları

Eğitimin her daim önemli olmasında dolayı belirli bir yaştan itibaren eğitim almaya başlarız. Başta iyi bir birey daha sonra iyi bir eş, kadın, erkek, anne, baba olabilmek için eğitim her zaman şarttır. Okul hayatımıza başladığımız 1.sınıftan itibaren ders kitapları ile tanışırız. Bu kitaplar bize hayatı, yaşamayı ve çok sayıda bilgiyi aktarır. Okuma,  toplama-çıkarma ve tüm etkinlikler okuyacak olduğumuz derslerin konularıdır. Bu kitapların desteğiyle gördüğümüz konuları günlük yaşamımızda da faaliyete geçirebiliriz. Bu noktada kitaplar her anlamda önem arz eder. 

Ders Kitapları Nelerdir?

Ders kitapları, okul yaşamı boyunca öğrencilerin okudukları sınıf bazında eğitimleri için kullandıkları kitaplardır. Her dersin kendine ait kitabı ya da kitapları vardır ve öğrenciler bu kitaplar yardımıyla bilgileri öğrenebilir ve kendilerini geliştirebilir. Ayrıca ders kitaplarında verilen sorularda eksikliklerini görüp kendilerini daha fazla geliştirebilirler.

Ders Kitapları Çeşitleri

Belli bir yaştan sonra eğitim v e öğretim alırız ve ders kitapları hayatımızda kalıcı bir yere sahip olur. Tanışırız ve ömür boyu kitaplarla beraber oluruz. Bu kitapların kategorisi oldukça geniştir. Çünkü her dersin bir kitabı vardır. Dolayısıyla bu alandaki kitaplar fazladır. Türkçe ders kitabı, matematik ders kitabı ilkokuldan liseye kadar aldığımız derslerin kitapları olarak karşımıza çıkar.

 Bunun yanında fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, beden eğitimi ve spor, müzik, İngilizce, almanca lisede görmüş olduğumuz derslerdir ve bunların her birine ait kitabı da mevcuttur. Derslerde kullanılan bu kitaplar milli eğitim bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz bir şekilde verilir. Öğrenciler isterlerse bu kitaplara ek olarak  belli bir ücret karşılığında kitap alabilirler. 

Ders Kitapları Fiyatları

Ders kitapları, içeriklerine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte okunan sınıfa göre değişiklik gösterebilir. Her sınıfın müfredatı ayrıdır ve içindeki bilgiler farklılık gösterir. Birinci sınıf ders kitapları ile 12. Sınıf ders kitaplarındaki farklılık da bundan kaynaklanır. Ayrıca yine sınıf bazlı olarak derslere ek olarak kaynak kitapların da olması fiyatlarda farklılığa neden olabilir. Bu anlamda net bir fiyat aralığı yoktur.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.