Bilim-Mühendislik
9786051067827
Adet
₺30,99

Bilim Mühendislik Kitapları

İnsanlar geçmişten bu yana çeşitli faaliyetlerle uğraşmış ve bu faaliyetlerin bir kısmı günümüze kadar gelebilmiştir. Günümüze gelmeyi başaran ve oldukça büyük bir öneme sahip olan kitap okuma faaliyeti kişilerin zekalarına da katkı sağlayabilir. Günümüzde oldukça çeşitli olan kitap türlerinin başında bilim ve mühendislik kitapları gelir. Kişilere öğreten aynı zamanda eğlendiren bu kitaplar keyifli vakit geçirmenin en temel araçlarından biridir. Bilim mühendislik kitapları yediden yetmişe her yaştan ve her tarzdan kişinin rahatlıkla okuyabileceği kadar çeşitlilik içerir. Çocukların da bu tarz kitapları daha rahat anlaması ve okuması için çeşitli karikatürlerden veya simgelerden yararlanılabilir.

Bilim Mühendislik Kitapları Nelerdir?

Bilim mühendislik kitapları aslında pek çok alandan ve türden oluşur. Bu türlerin en basiti olan ve genellikle çocukların okuması için tasarlanan bilim dergileri, onları hem bu alanda eğitip bilgi verirken hem de keyifli vakit geçirmelerine katkı sağlayabilir. Bu türlerden bir diğeri de daha olgun insanların tercih ettikleri ciddi kitaplardır. Genellikle eğlendirmeden ziyade eğitme amacı ile yazılan bu kitaplar üniversitelerde veya meslek hayatlarında insanlara oldukça fayda sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra bilim ve mühendislik kitapları içerisinde lise veya ortaokul derslerinde dağıtılan kitaplar da dahil olabilir.

Bilim Mühendislik Kitapları Çeşitleri

Bilim mühendislik kitapları dediğimiz gibi birçok çeşitten oluşur. Bu çeşitlerin başında yer alan ve yayınlandığı dönemden bu yana popülerliğini koruyan Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitabı Stephan Hawking tarafından kaleme alınmıştır. Uzun yıllar boyunca milyonlarca defa satışı yapılan bu kitap günümüzde bile halen hızla satılmakta ve okunur. Stephan Hawking’in bu ünlü romanı yıllar içerisinde pek çok kişiye umut olmuş ve olmaya da devam eder. Bunun yanı sıra Bilimin Altın Çağı ve Değişen Beynim adlı eserler de hem roman hem de öğreticilik niteliği taşıyan bilim mühendislik kitaplarındandır.

Bilim Mühendislik Kitapları Fiyatları

Geçmiş yıllardan bu yana bilim ve mühendislik konusu kapsamında pek çok kitap yazılmış ve okunmuştur. Kitaplar bu kadar çeşitli olduğundan ötürü genel bir fiyat vermek mümkün değildir fakat bu kitaplar pek çok siteden rahatlıkla bulunup satın alınabilir.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları inceleyebilirsiniz.